na motywach powieści Arthura Conana Doyle’a

Zaginiony Świat

Każdy dorosły wie, że największymi znawcami dinozaurów są dzieci. To one potrafią zasypać rozmówcę informacjami o niezliczonych gatunkach tych strasznych stworzeń, z łatwością wymawiając ich równie potworne nazwy, od których rodzicom język wiąże się w supły. A jednak kiedy ekscentryczny profesor Challenger ogłasza, że podczas swojej ostatniej podróży wpadł na trop żywych dinozaurów, i Instytut Zoologii organizuje ekspedycję badawczą, w zespole odkrywców nie ma miejsca dla dzieci. Natalia Malone – córka jednego z uczestników wyprawy – postanawia, że za nic w świecie nie przegapi możliwości spotkania oko w oko z dinozaurem. Czy przebojowa dziewczynka osiągnie swój cel i pojedzie na wielką wyprawę? Jakie niebezpieczeństwa czekają na podróżników w amazońskiej dżungli? I co najważniejsze, czy twierdzenia Challengera okażą się gigantycznym odkryciem czy gigantycznym kłamstwem? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jedno jest pewne – uczestników wyprawy spotka mnóstwo przygód, o których opowiemy Wam podczas przedstawienia.

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

Teatr Maska w Rzeszowie

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas

scenografia, kostiumy i projekcje: Janek Głąb

ruch sceniczny: Madi Rostkowska

muzyka i udźwiękowienie: Tymek Witczak

asystent reżysera: Jadwiga Domka

występują: Jadwiga Domka, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Henryk Hryniewicki, Tomasz Kuliberda

premiera:

premiera: 21.05.2019 w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2019.